Cesur / Brave


Konusu:
Çok yetenekli bir okçu olan Merida, Kral Fergus (Billy Connolly’nin sesiyle) ve Kraliçe Elinor’un (Emma Thompson’ın sesiyle) aceleci kızlarıdır. Kendi hayat yolunu kendi çizmeye kararlı olan Merinda, ülkenin şamatacı lordlarına ait olan asırlık bir geleneğe karşı çıkar: Heybetli Lord MacGuffin (Kevin McKidd’in sesiyle), huysuz Lord Macintosh (Craig Ferguson’un sesiyle) ve aksi Lord Dingwall (Robbie Coltrane’in sesiyle). Merida’nın hareketleri farkında olmadan krallık içerisinde kaos ve öfke yaratır. Garip Bilge Kadın’a (Julie Walters’ın sesiyle) başvurduğunda ise uğursuz bir dilek onu beklemektedir. Merinda peşindeki tehlikeli güçleri keşfederken çok geç olmadan o korkunç laneti bozmaya çalışır ve gerçek cesaretin ne olduğunu anlar.Cesur’ (Brave) unutulmaz karakterleri ve her yaştan izleyicinin keyif aldığı Pixar imzasıyla bir cesur yüreğin macerasını anlatıyor

Sıcacık bir animasyondu. Ailecek izlemek de oldukça zevkli oluyor diyebilirim. En sevdiğim karakter ise Kral Fergus'du ;) Oldukça eğlenceli bir rolü vardı. 
Kardeşimle izlediğim için dublajlı izledim ama Beren Saat'in sesi dışında beni rahatsız eden bir şey olmadı. Ki zaten animasyonları dublajlı izlemeyi sevenlerdenim, sanırım kültür farkından dolayı dublajlı izleyince daha güzel geliyor bana . 


Animasyon sevenler zaten kaçırmamışlardır bu filmi diye düşünüyorum ama izlemeyenler varsa onlara izlemelerini öneriyorum ;) 
Keyifli seyirler...

Yorumlar